W obliczu odkrycia faktu zdrady dokonanej przez partnera wiele z pokrzywdzonych osób chce wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie zdobyć kompromitujące drugą stronę dowody zdrady. Mają one następnie posłużyć za argumenty przemawiające za winą współmałżonka podczas sprawy rozwodowej.

Nim jednak zaczniemy działać samodzielnie warto zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy prywatnego detektywa. Choć zdobycie dowodów zdrady może wydawać się łatwe, to w rzeczywistości często okazuje się, że jest to zadanie dużo trudniejsze. Mimo, że w trakcie postępowania rozwodowego na potwierdzenie swoich twierdzeń można wykorzystać niemal każdy dowód zdobyty zgodnie z prawem, który będzie miał istotne znaczenie dla sprawy i wydawanego wyroku, to jednak musimy mieć świadomość, że nieumiejętnie zebrane dowody mogą nam tylko zaszkodzić! Poniżej przedstawiamy 5 argumentów, które rozwieją ewentualne wątpliwości na temat skorzystania z pomocy detektywa w sytuacji, gdy jeden z małżonków dopuszcza się niewierności.

Pewność mocnych dowodów

Po pierwsze, musimy mieć świadomość, że doświadczony detektyw to profesjonalista w każdym calu. Oczywiście pod warunkiem, iż zdecydujemy się na współpracę z licencjonowanym śledczym. Absolutnie nie warto kusić się na pomoc pseudodetektywa, który swoje biuro otworzył na fali deregulacji przeprowadzonej w 2014 roku. Poczytajmy opinie o danym śledczym, sprawdźmy jak długo działa na rynku usług detektywistycznych. Przed dokonaniem wyboru warto skorzystać ze wskazówek zawartych w poniższym poradniku.

Korzystając z pomocy prywatnego detektywa możemy być pewni, że zdobyte przez niego materiały będą wysokiej jakości. Szanujący siebie i swoich klientów detektyw posiada bowiem profesjonalny sprzęt, dzięki któremu jest on w stanie prowadzić obserwację w trudnych warunkach i utrwalać satysfakcjonujące klientów dowody. A warto pamiętać, że dobry dowód to podstawa do przeprowadzenia udanej sprawy rozwodowej. Od niego bowiem zależy w dużej mierze decyzja o przyznaniu alimentów na rzecz współmałżonka (także dożywotnich) czy o sposobie podziału majątku. Zebrane na własną rękę materiały niekiedy nie wystarczają, by skutecznie starać się o te uprawnienia.

Mało tego – nierzadko dochodzi do sytuacji, kiedy to dowody zebrane w sposób niefachowy mogą narazić nas na odpowiedzialność karną i cywilną z tytułu naruszenia dóbr osobistych. Dlatego też tak istotne jest, by materiał dowodowy do sprawy rozwodowej był przygotowany z najwyższą starannością, rzetelnością i dbałością o szczegóły. Po wypełnieniu przez detektywa obowiązków otrzymamy od niego obszerny raport, opisujący podjęte przez śledczego czynności, który z powodzeniem może posłużyć za trudny do obalenia dowód w sądzie.
A możliwości prywatnego detektywa są ogromne. Może on nie tylko pozyskiwać materiał fotograficzny i audiowizualny, przeprowadzać dyskretny wywiad środowiskowy czy pobierać próbki DNA. Nierzadko zdobywa on dowody o – wydawać by się mogło – małym znaczeniu w procesie rozwodowym, ale dzięki umiejętnemu ich przedstawieniu sprawia, że stają się one niezwykle istotne na sali rozpraw. Ponadto dzięki swemu doświadczeniu detektyw potrafi zebrać materiał dowodowy w taki sposób, iż bardzo płynna i trudna do ustalenia staje się granica naruszenia dóbr osobistych niewiernego małżonka. Jest to niewątpliwie korzystne dla osoby korzystającej z pomocy detektywa, gdyż minimalizuje, a niekiedy wręcz wyklucza możliwość pociągnięcia jej do odpowiedzialności przez niewiernego partnera.

Detektyw jako świadek

Decydując się na pomoc prywatnego detektywa, zyskujemy także możliwość powołania go na świadka podczas postępowania rozwodowego. Należy przy tym zaznaczyć, że dowód z przesłuchania detektywa ma z reguły bardzo dużą wartość dowodową dla sądu, działającego zgodnie z zasadą swobodnej oceny dowodów. Detektyw jest uważany za świadka wysoce obiektywnego, a składane przez niego zeznania są postrzegane jako wiarygodne. Informacje, jakie na sali sądowej przedstawi detektyw będą bardzo cenne, a w razie powziętych przez sąd wątpliwości mogą przeważyć na naszą korzyść i zdecydować o ostatecznym wygraniu przez nas sprawy rozwodowej.

Oszczędzasz czas…

Niewątpliwą zaletą korzystania z usług detektywa jest oszczędność czasu. Nie musimy śledzić całymi dniami niewiernego małżonka, co dla wielu osób byłoby wysoce kłopotliwe. Zawsze należy liczyć się z tym, że niekiedy obserwacja może potrwać kilka dni (a niekiedy nawet i dłużej), zanim uda się nam zebrać dowody zdrady.

… i nerwy

Jeżeli powierzymy zadanie utrwalenia dowodów zdrady prywatnemu śledczemu, oprócz czasu zaoszczedzimy również nerwy. Praca detektywa z pozoru może wydawać się prosta, jednak osoba, która nie ma doświadczenia w tym fachu może zostać zaskoczona poziomem skomplikowania i złożoności czynności. Nawet taka kwestia jak obserwacja – wydawać by się mogło rzecz błaha – samodzielnie działającemy laikowi może przysporzyć nie lada problemów. Podczas pozyskiwania materiału dowodowego na własną rękę istnieje ryzyko, iż śledzony małżonek zorientuje się, że jest obserwowany i zmieni swoje postępowanie. Stanie się bardziej ostrożny, będzie próbował zmylić trop lub na jakiś czas zrezygnuje z potajemnych schadzek na boku. Wówczas może okazać się, że zdobycie dowodów zdrady jest nie tylko bardzo utrudnione, lecz niekiedy wręcz nawet niemożliwe.

Poza tym, jeśli zdecydujemy się działać na własną rękę, może się zdarzyć, że będąc pod wpływem silnych emocji przeoczymy niezwykle ważne wskazówki. Detektyw jako osoba z zewnątrz ma całkiem inne spojrzenie na całą sprawę i z pewnością nie dopuści do takiej sytuacji.

Pomoc na wielu płaszczyznach

Wreszcie korzystając z pomocy prywatnego detektywa możemy uzyskać również dostęp do porad specjalistów z innych dziedzin, takich jak prawo czy psychologia. Wielu detektywów podejmuje z nimi współpracę, by zagwarantować swoim klientom gruntowną pomoc w tych niewątpliwie trudnych sprawach osobistych.

Decydując się na współpracę z Biurem Detektywistycznym Rangotis mogą być Państwo pewni nie tylko zdobycia profesjonalnych i trudnych do podważenia dowodów, ale także uzyskania pomocy prawnej i psychologicznej. Nasza wykwalifikowana kadra już od przeszło 20 lat pomaga w sprawach dotyczących udowodnienia niewierności partnera. Posiadamy swoje oddziały także w innych miastach Polski – w Poznaniu, we Wrocławiu i Gdańsku. Pracujemy nie tylko na terenie kraju, ale również w całej Europie. Jesteśmy członkami wielu międzynarodowych stowarzyszeń scalających profesjonalnych detektywów, dzięki czemu możemy wymieniać się doświadczeniami oraz podnosić stale swoje kompetencje. Wszystko to po to, by być w stanie zdobywać dowody zdrady szybko i skutecznie.

Ponadto, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów chcemy, by świadczone przez nas usługi wyróżniały się nie tylko najwyższym stopniem profesjonalizmu, ale również pełną kompleksowością. Dlatego też na Państwa życzenie współpracujący z nami prawnicy przygotują w oparciu o zebrany materiał dowodowy wszelkie niezbędne dokumenty procesowe niezbędne podczas rozwodu, jak również opracują plan działania. Dodatkowo zdajemy sobie sprawę, iż zdrada partnera to traumatyczne przeżycie i to nie tylko dla małżonka pokrzywdzonego w jej wyniku, ale również dla dzieci pochodzacych z takiego związku. Dlatego też oferujemy Państwu pomoc psychologiczną na najwyższym poziomie, świadczoną przez specjalistów w tej dziedzinie.

Detektyw od zdrad

Podejrzewasz zdradę? Skorzystaj z profesjonalnych usług detektywistycznych! Nasz zespół doświadczonych detektywów oferuje dyskretną obserwację, gwarantując poufność i skuteczność. Wykorzystujemy nowoczesne technologie do zbierania dowodów, pomagając Ci odkryć prawdę. Zaufaj profesjonalistom i odzyskaj spokój umysłu. Skontaktuj się z nami już dziś!

+48602767695