Podsłuchy to jedna z najbardziej popularnych, a zarazem niezgodnych z prawem metod pozyskiwania informacji. Najprostsze urządzenie szpiegujące można kupić już za kilkanaście złotych. Tyle tylko wystarczy, żeby zdobyć poufne i newralgiczne informacje.

Kiedy podsłuch jest dopuszczalny?

Zgodnie z polskim prawem podsłuchy mogą stosować tylko służby specjalne, po uprzednim uzyskaniu zgody sądu oraz prokuratora generalnego. Podsłuchy mogą być używane tylko w celu wykrycia wymienionych w odpowiednich ustawach ściśle określonych rodzajów najgroźniejszych przestępstw (takich jak chociażby zabójstwo, porwanie, zamach na prezydenta RP, akt terroru, handel ludźmi, korupcja, udział w gangu, rabunek, oszustwo, fałszerstwo pieniędzy, wyrządzenie znacznej szkody majątkowej, produkcja i obrót bronią, narkotykami, materiałami wybuchowymi lub jądrowymi) oraz tylko wtedy, gdy inne środki zawiodą.

Stosowanie podsłuchów przez osoby prywatne oraz firmy jest więc niedozwolone. Co więcej – jest to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do 2 lat. Z uwagi jednak na to, iż jest to przestępstwo ścigane na wniosek, by pociągnąć sprawcę do odpowiedzialności niezbędne jest przeprowadzenie rzetelnego i wiarygodnego badania pod kątem wykrycia urządzeń podsłuchowych. Stąd też w trosce o nasze bezpieczeństwo oraz dyskrecję sprawę powinniśmy powierzyć profesjonalnemu detektywowi. Dzięki zawodowemu doświadczeniu oraz stosowaniu nowoczesnych wykrywaczy urządzeń szpiegujących Biuro Detektywistyczne Rangotis przeprowadzi skuteczne wykryje wszystkie podsłuchy i ukryte kamery.

 

Zagrożenie, którego nie widać

Nielegalne podsłuchy stanowią poważne zagrożenie dla każdego – obecnie są one instalowane nie tylko w placówkach dyplomatycznych i instytucjach państwowych, ale również w siedzibach firm jak i w prywatnych domach. Co więcej, zjawisko to wciąż nabiera na sile, a w sprzedaży nieustannie pojawiają się coraz to nowocześniejsze i mniejsze urządzenia podsłuchowe. Istnieje szeroka gama podsłuchów – m.in. radiowych, laserowych, na podczerwień, elektronicznych (tzw. KeyLoggerów) czy też urządzeń rejestrujących. Podsłuchiwani możemy być zarówno przez tradycyjną pluskwę jak i przez nasz własny telefon komórkowy czy też laptop.

Na podsłuchy powinny uważać szczególnie prężnie rozwijające się przedsiębiorstwa. W dobie brutalnej walki na rynku gospodarczym, biznesowi konkurenci bez zawahania sięgają po nieetyczne rozwiązania. By pozyskać dane dotyczące planów rozwoju, kontrahentów, baz klientów, technik sprzedaży, struktury firmy, tajemnic przedsiębiorstwa czy nawet pracowników, konkurencja bez skrupułów korzysta z nielegalnych metod szpiegowania. Dziś podsłuchy instalowane są nie tylko w gabinetach prezesów czy zarządu. Można je wykryć nawet na halach produkcyjnych. Dlatego też każda osoba zarządzająca firmą powinna – w trosce o odpowiedzialny rozwój biznesu – podjąć dostępne środki ochrony poufnych danych. Ich wyciek może doprowadzić do skandalu, spowodować wielomilionowe szkody, a wręcz doprowadzić do utraty kluczowego źródła przychodów, a w dalszym efekcie nawet do bankructwa firmy.
Coraz częściej dobrą praktyką w biznesie jest, iż firmy decydują się na długotrwałą współpracę z prywatnym detektywem i cykliczne podejmowanie czynności zmierzających do wykrycia ewentualnych podsłuchów. Niewątpliwie takie działania wpływają na poprawę bezpieczeństwa firmy.

Jednak nierzadko na założenie urządzeń szpiegujących decydują się również małżonkowie podczas rozwodu. W ten sposób chcą oni zdobyć informacje na temat strategii rozwodowej drugiej strony albo dowiedzieć się czy współmałżonek nie pozostaje przypadkiem w innym związku a także potwierdzić dotychczasowe przypuszczenia. Przeprowadzenie badań antypodsłuchowych w domu, samochodzie oraz sprawdzenie sprzętu komputerowego pod kątem instalacji programów szpiegujących może okazać się kluczowym krokiem przed rozpoczęciem postępowania rozwodowego. Ewentualne wykrycie podsłuchu przez detektywa uniemożliwia małżonkowi, który zdecydował się na zastosowanie takiego nielegalnego rozwiązania skuteczną walkę o swoje prawa i zamyka drogę do orzeczenia rozwodu z winy drugiego współmałżonka.

Raport z działań detektywa

Przy wykrywaniu podsłuchów eksperci z Biura Detektywistycznego Rangotis posługują się nie tylko najwyższej klasy sprzętem umożliwiającym wykrycie urządzeń szpiegujących od strony technicznej, ale również bogatym doświadczeniem operacyjnym i detektywistycznym. Jest to bardzo istotne, gdyż do wykrycia podsłuchów potrzebny jest nie tylko niezawodny sprzęt, ale również właśnie wspomniane doświadczenie i wiedza, na temat tego gdzie mogą się znajdować potencjalne podsłuchy.
Z przeprowadzonych czynności detektyw każdorazowo sporządza raport, który w świetle prawa stanowi materiał dowodowy i może być przedstawiony jako niezwykle silny argument przed sądem lub na policji.

Co oferujemy?

W ramach profesjonalnego wykrywania podsłuchów oferujemy kompleksowe sprawdzenie samochodów, mieszkań, pomieszczeń firm i domu pod kątem występowania w nich urządzeń szpiegujących. Dodatkowo często zdarza się, że zamiast klasycznych podsłuchów używane są popularne dyktafony. Dzięki wyposażeniu ich w funkcję automatycznego uruchamiania po wykryciu głosu, są one w stanie nagrywać kilka lub nawet kilkanaście godzin rozmów przez wiele dni. Detektyw jest w stanie sprawdzić również, czy w naszym sprzęcie komputerowym i elektronicznym nie zostało zainstalowane oprogramowanie szpiegujące. Prywatny śledczy ustali również fakt podsłuchiwania rozmów telefonicznych.

 

+48602767695