“Jak sprawdzić, czy partner/partnerka mnie zdradza?”. To pytanie zadaje sobie wiele osób pozostających w stałym związku. Nic w tym dziwnego – zdrada partnera jest jedną z najbardziej stresujących sytuacji w życiu, jaka może przytrafić się każdemu człowiekowi. Kiedy powinniśmy zwrócić uwagę na to, co dzieje się w naszym związku? Czy warto zwrócić się wówczas o pomoc do prywatnego detektywa?

Jak wynika z najnowszego badania profesora Zbigniewa Izdebskiego “Seksualność Polaków 2017”, coraz częściej pozwalamy sobie na miłosne pozamałżeńskie przygody. Wyniki badań wskazują, że podwójne życie prowadzi co dziesiąty Polak będący w stałym związku. Jakby tego było mało, co trzeci twierdzi, że nie ma nic przeciwko okazjonalnemu skokowi w bok. Jednak z badań prof. Izdebskiego można wyciągnąć jeszcze więcej wniosków. Do zdrady najczęściej posuwamy się w pracy. Dużo, bo 17 procent osób biorących udział w badaniu, przyznało się do nawiązania romansu podczas podróży służbowej, 15 procent w biurze, a jedna dziesiąta ankietowanych niedochowała wierności podczas wyjazdu związanego z pracą za granicą. W 11 procentach do skoku w bok doszło podczas wyjazdów integracyjnych. Zdradom sprzyja również samotny wyjazd na urlop.

Powody zdrady

Różne są przyczyny, dla których jeden z partnerów decyduje się nawiązać miłosną przygodę. Psychologowie twierdzą, że mężczyzn do zdrady nakłania pycha. W takim pozamałżeńskim związku szukają oni bowiem potwierdzenia swojej męskości, a także cieszą się nowością i ekscytującym charakterem sekretnych spotkań. W przeciwieństwie do nich, kobiety najczęściej szukają pocieszenia w ramionach innego mężczyzny wówczas, gdy czują się samotne, zaniedbane lub źle traktowane przez męża. Ponadto do zdrady może dojść, gdy czujemy potrzebę bycia kochanym i pożądanym, a nasz współmałżonek nie okazuje nam wystarczajacej czułości i uwagi. Również sama ciekawość doznań seksualnych z kimś innym może przyczynić się do niewierności. .

Najczęstsze symptomy zdrady

Możemy wyodrębnić kilka podstawowych oznak, które z dużym prawdopodobieństwem wskazują na prowadzenie podwójnego życia przez naszą drugą połówkę. Często te symptomy towarzyszą zdradzie, jednak trzeba mieć na uwadze, że nie są one niezbitymi dowodami świadczącymi o winie. Mimo wszystko powinniśmi baczniej przyjrzeć się partnerowi, jeżeli zauważymy u niego chociaż dwa z poniższych zachowań..

Utrata zainteresowania partnerką lub partnerem

Niewierna osoba bardzo często przestaje zwracać uwagę na swoją drugą połówkę. Jest to najczęstszy i najłatwiejszy do zdiagnozowania objaw zdrady. W takiej sytuacji myśli partnera krążą wokół nowo poznanej osoby, którą jest on zaaferowany, a współmałżonek przestaje być dla niego atrakcyjny i pociągający..

Złość i niesprawiedliwa krytyka

Przeważnie złość jest efektem niezdecydowania. Dzieje się tak dlatego, gdyż zdrada dotyka emocjonalnie nie tylko osobę oszukiwaną, ale i samego zdradzającego, który jest często rozdrażniony z powodu nowej, niezręcznej sytuacji w jakiej się znalazł. Niewierna osoba z reguły chce jak najszybciej zakończyć dotychczasowy związek, ale nie wie, jak to zrobić w szczery sposób. Dlatego stara się zniechęcić do siebie swoją drugą połówkę, będąc kłótliwym, tworząc liczne problemy i wysnuwając pod adresem współmałżonka nawet najbardziej absurdalne oskarżenia. Nierzadko zdarza się również, że partner jest mocno drażliwy i co chwila wypomina nawet najmniejsze nasze potknięcia czy błędy..

Częste zmiany planu dnia

Jeśli osoba, która do tej pory prowadziła z góry uregulowany tryb życia nagle bez wyraźnego powodu zaczyna zostawać w pracy po godzinach, odbywać liczne wyjazdy służbowe czy poświęcać się w wolnych chwilach nowemu hobby, to może być to sygnał świadczący o niewierności. .

Zmiana wyglądu

Po jakimś czasie pozostawania w stałym związku emocje opadają, a namiętność ustępuje rutynie. Partnerzy przyzwyczajają się do siebie do tego stopnia, że nie czują już potrzeby imponowania drugiej połówce wyglądem. Jeśli po wielu latach wspólnego życia ktoś, kto od dawna nie zmieniał swojej aparycji, nagle zaczyna eksperymentować z nowymi fryzurami, zmienia garderobę czy pracuje nad swoją sylwetką na siłowni, to powinniśmy wzmożyć naszą czujność. Niespodziewana zmiana wyglądu bardzo często wynika bowiem z chęci przypodobania się kochance czy kochankowi..

Zmiany w życiu seksualnym

Partner bądź partnerka, którzy dopuszczają się zdrady, mogą okazywać mniejsze zainteresowanie seksem ze swoim współmałżonkiem. Wynajdują wciąż to nowe wymówki, by uniknąć fizycznego zbilżenia. Takie zachowanie to skutek zaangażowania w relację z kochankiem..

Flirtowanie

Zostało udowodnione, że niewierni partnerzy mają tendencję do zachowywania się kokieteryjnie w stosunku do osób płci przeciwnej. Osoba, która dopuszcza się zdrady, nierzadko zaczyna flirtować nawet w obecności swojej drugiej połówki. .

Pilnowanie telefonu

Czerwona lampka powinna się zapalić również wtedy, gdy nasz małżonek zaczyna bacznie strzec swojego telefonu, praktycznie nie rozstając się z tym urządzeniem. Nierzadko partner w naszej obecności nie odbiera połączeń, tłumacząc się natrętnym wydzwanianiem przez przedstawicieli handlowych albo prowadzi bardzo krótkie, zdawkowe rozmowy. Niepokój powinny wzbudzić także smsy otrzymywane o późnej porze..

Zdrada zdradzie nierówna

Warto jednak pamietać, że wymienione symptomy mają charakter ogólny. W praktyce może się zdarzyć, że oznaki zdrady mężczyzny będą różnić się od sygnałów wskazujących na niewierność żony. Przykładowo mężczyzna dopuszczający się zdrady może chcieć zagłuszyć wyrzuty sumienia, obsypując oszukiwaną małżonkę kwiatami i prezentami. Z pewnością powinna nas zaniepokoić każda niespodziewana zmiana w dotychczasowym zachowaniu naszego partnera.

Pomoc detektywa

 

Warto pamiętać, że jeden symptom zdrady może jeszcze nic nie znaczyć. Jeśli jednak oznak wskazujących na flirt partnera jest więcej, istnieje wtedy duże prawdopodobieństwo niedochowania wierności przez drugą połówkę. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy prywatnego detektywa. Śledczy jest w stanie zebrać materiał dowodowy potwierdzający nasze przypuszczenia, który następnie może być wykorzystany podczas sprawy rozwodowej w sądzie. Również i sam detektyw może zostać powołany w charakterze świadka – wówczas zyskujemy bardzo silny i obiektywny argument. Niezwykle istotną kwestią jest jednak wybór prywatnego detektywa. Przed nawiązaniem współpracy zwróćmy szczególną uwagę na to, by detektyw posiadał licencję – sprawy rozwodowe są z natury sprawami bardzo delikatnymi i często tak newralgiczne szczegóły mają wpływ na końcowy wynik postępowania sądowego. Korzystanie z pomocy detektywa działającego bez licencji naraża nas na ryzyko pociągnięcia do odpowiedzialności karnej i cywilnej za naruszenie dóbr osobistych. Ponadto warto zwrócić uwagę na doświadczenie detektywa w wykrywaniu zdrady – minimalizujemy w ten sposób ryzyko nakrycia prywatnego śledczego, który nieumiejętnie prowadzi obserwację przez naszego współmałżonka. .

Korzystając z usług Biura Detektywistycznego Rangotis możemy być pewni, że oddajemy sprawę w ręce skutecznych i rzetelnych profesjonalistów. Potwierdza to fakt istnienia naszego Biura na rynku usług detektywistycznych już od przeszło 20 lat oraz rozbudowana sieć filii w kraju, która pozwala nam działać na terenie całej Polski. Ponadto świadczymy usługi również na terenie Europy, a dzięki współpracy ze specjalistami z dziedziny psychologii i prawa możemy Państwu zaproponować również wsparcie psychologiczne oraz kompleksową pomoc prawną..

Zapraszamy na stronę www.detektyw.com.pl, na której znajdą Państwo szereg przydatnych informacji o tym, jak przygotować się do skutecznego dochodzenia przysługujących nam roszczeń w przypadku wykrycia niewierności partnera. Alimenty, podział majątku, opieka nad dziećmi – pomożemy w uregulowaniu tych niezwykle ważnych kwestii.

Zadzwoń do detektywa