U naszych czasach mamy do czynienia z nieograniczonymi rodzajami podsłuchów, w tym podsłuchów audio i wideo, które można wykorzystać do nielegalnego podsłuchiwania najbardziej tajnych rozmów biznesowych i osobistych. Jednak rzeczywiste szkody, jakie nielegalne podsłuchy co roku wyrządzają przedsiębiorstwom i prywatnym osobom, są katastrofalne. Nie popełnij błędu, ponieważ dostępność niedrogich urządzeń umożliwiających podsłuch, zagraża rentowności Twojej firmy i nienaruszalności Twojej prywatności. Prywatni detektywi pomogą uchronić Cię przed nielegalnym podsłuchem.

Z uwagi na fakt, że dostęp do sprzętu podsłuchowego jest w naszych czasach bardzo ułatwiony, jest to bardzo częsta forma nielegalnej inwigilacji, jaka może zagrażać zarówno firmom, jak i osobom prywatnym. Często celem ataku są linie telefoniczne, kable, sieci LAN i systemy alarmowe. Podstawowym celem zakładanego podsłuchu jest dotarcie do pożądanych informacji i zabezpieczenie tychże informacji wysokiej jakości oraz zminimalizowanie możliwości wykrycia. 

Rodzaje podsłuchów systemów szpiegujących

Każdy może być celem tajnego podsłuchiwania. Jednak niektórzy są bardziej zagrożeni ze względu na sytuację finansową, zawód i sytuację prawną lub biznesową. Każdy, kto ma pieniądze, władzę, wpływy lub dostęp do poufnych danych biznesowych lub osobistych, jest zagrożony i powinien być świadomy znaków ostrzegających o możliwości inwigilacji. 

Akustyczny. Podsłuch ten jest najprostszy i prymitywny, ale skuteczny. Podsłuch akustyczny bezpośrednio utrzymuje komunikację z nieuzbrojonym uchem bez użycia elektroniki. Popularne metody obejmują użycie strumienia wody lub stetoskopu umieszczonego na ścianie. Stosuje się go również tam, gdzie dźwięk przedostaje się przez okna, szyby wentylacyjne i źle zainstalowane gniazdka elektryczne.

Ultradźwiękowy. Ten rodzaj błędu konwertuje dźwięki na sygnał audio, który jest nieco powyżej zakresu ludzkiego słuchu. Błąd jest następnie przechwytywany przez pobliskie urządzenie i przekształcany z powrotem w dźwięk o zasięgu ludzkim. W tym przypadku zamiast tworzenia sygnału radiowego stosuje się proste fale dźwiękowe.

Radiowe. Jest to najbardziej znany typ urządzenia podsłuchowego. Urządzenie radiowe jest ukryte w określonym obszarze lub w jakimś urządzeniu. Chociaż są tanie, jednorazowe, łatwe do wykrycia, trudno je również powiązać z osobą, która je zainstalowała. Doświadczony detektyw prywatny może wykryć te urządzenia, ale wymaga to czasu, nawet w przypadku ekspertów. Profesjonalnie przeprowadzone usuwanie podsłuchów zwykle zajmuje godziny, a czasem dni.

Optyczny. Podsłuch optyczny to urządzenie, które zamienia dźwięk na impuls optyczny, czyli wiązkę światła. Mogą to być aktywne lub pasywne urządzenia podsłuchowe laserowe. Dobrą wiadomością jest to, że są rzadko używane, łatwo wykrywalne i niezwykle drogie, co zasadniczo ogranicza je do rządów i bardzo znanych korporacji.

Podsłuch hybrydowy. Każde z powyższych urządzeń podsłuchowych można połączyć w celu stworzenia hybrydowego urządzenia podsłuchowego. 

Czy jesteś podsłuchiwany? 

Można stworzyć niepełna listę znaków ostrzegawczych, sygnałów które mogą świadczyć o ukrytych wokół Ciebie podsłuchach. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, natychmiast skontaktuj się z agencją detektywistyczna, aby uzyskać poufną poradę. Już na tym etapie wskazane jest, aby nie dzwonić do prywatnego detektywa z własnego telefonu. Użyj nowego telefonu w lokalizacji poza siedzibą firmy, aby agencja mogła umówić technika na dotarcie do Twojej lokalizacji tak szybko i i dyskretnie, jak to tylko możliwe. 

A oto tylko kilka znaków ostrzegawczych, które powinny cię zastanowić:

 • Konkurencja i postronne osoby wydają się znać twoje poufne tajemnice biznesowe lub handlowe. Ten rodzaj kradzieży tajemnic handlowych jest jednym z najczęstszych i jest coraz większym problemem polskich przedsiębiorców. 
 • Wydaje się, że ludzie po prostu zbyt dużo wiedzą o Twojej działalności prywatnej lub biznesowej. Czy chcesz, aby konkurenci znali Twoje projekty lub wyceny projektów? Oczywiście, że wolałabyś zatrzymać je w tajemnicy do rozwiązania przetargu czy przyjęcia zamówienia. 
 • Zauważyłeś dziwne dźwięki lub zmiany głośności na liniach telefonicznych.  Oczywiście, że może to być po prostu wada linii lub może wskazywać na pracę amatorską, ale może to być również ostrzeżenie o ukrytym podsłuchu. Przy okazji warto zauważyć, że profesjonalista nigdy nie postawiłby urządzenia, które pozostawiłoby jakiekolwiek dźwięki. Nie mniej jednak, takie sygnały należy to sprawdzić.
 • Odbyłeś prywatne spotkanie, ale wydaje się, że osoby postronne wiedzą, o czym dyskutowano. Spotkania na wysokim szczeblu, fuzje i oferty są głównymi celami nielegalnego podsłuchiwania. Szpiedzy są zdeterminowani, aby ukraść twoje projekty, strategie planów przejęć i listy klientów.
 • Twój miesięczny strumień przychodów nieoczekiwanie spadł, a przy okazji wielu klientów biznesowych odeszło niespodziewanie i bez wyraźnych pobudek do konkurencji. 
 • Doszło do włamania w twoim biurze lub domu, ale nic nie zostało skradzione. Chociaż może nie być żadnych oczywistych dowodów włamania, profesjonalni szpiedzy korporacyjni często używają tej techniki do umieszczania ukrytych urządzeń. Meble lub przedmioty „lekko” nie na miejscu mogą sygnalizować, że coś jest nie tak.
 • Sprawdź wszystkie płytki ścienne, takie jak przełączniki, gniazdka, termostaty, alarmy. Takie urządzenia są to bardzo częste miejsca, w których umieszcza się „pasożytnicze” urządzenia audio. Poszukaj płyty lub śrub, które można lekko przesunąć, lub śladów kurzu lub gruzu na podłodze, które mogą być znakami ostrzegawczymi ukrytych podsluchów.
 • Niewielkie przebarwienia na ścianie lub suficie o wielkości dziesięciogroszówki. Może to świadczyć o tym, że niedawno zainstalowano ukryte urządzenie otworkowe audio lub wideo.
 • Nowe lub niewyjaśnione przedmioty pojawiają się w twoim biurze lub domu. Szukaj lamp, długopisów, ramek do zdjęć, zszywaczy, zegarów, głowic zraszaczy, listew zasilających itp. Wszystkie te przedmioty i wiele innych były wielokrotnie wykorzystane do zasadzenia tajnego „trojana” lub urządzenia podsłuchowego. 
 • Nagle różne, obce osoby zajmują się naprawami, wykonują pracę w Twoim biurze. Często stosuje się wymyślone „przestoje”, takie jak instalowanie, czyszczenie klimatyzacji, naprawa elektryczności, sprawdzanie telefonów lub udrażnianie rur, aby zainstalować podsłuch. Po wejściu do środka wrogowie biznesowi mają ułatwione zainstalowanie systemów szpiegowskich. 
 • Ciężarówki usług komunalnych lub pracownicy spędzają dużo czasu w pobliżu. Autentyczni pracownicy komunalni zazwyczaj przyjeżdżają, rozwiązują problem i odjeżdżają. Jeżeli widzisz ich zbyt często, bez uzasadnionej przyczyny powinna zapalić Ci się czerwona lampka. 
 • Zamek w drzwiach nagle się zacina lub nie można go w ogóle otworzyć. Jest to wskazówka, że zamek mógł zostać wyłamany. Większość zamków na klucze można łatwo otworzyć w ciągu kilku sekund za pomocą łatwo dostępnego tzw. wytrychu. 
 • Akustyczne płyty są wyszczerbione, popękane lub uchylone. Jednocześnie możesz również zauważyć trochę kurzu na podłodze lub biurku. Mogą to być znaki ostrzegawcze o ukrytych głośnikach, kamerach, które zostały podrzucone przez amatora ale, które nigdy nie powinny znajdować się w twoim biurze. 

Prywatni detektywi maja doświadczenie w nadzorze i elektronicznym wyszukiwaniu podsłuchów i systemów szpiegowskich. Większość agencji detektywistycznych posiada laboratoryjnie precyzyjny, zaawansowany technologicznie sprzęt niezbędny do profesjonalnego wykonywania usług wykrywania podsłuchu każdego rodzaju. Prywatni detektywi mają także doświadczenie na sali sądowej, co jest kluczowe w przypadku, gdy Twoja sprawa rozwinie się i dotrze do etapu procesu sądowego. 

Trzeba jednak pamiętać, że czasami nie trzeba wcale niszczyć wykrytego sprzętu ani instalować zabezpieczenia przed podsłuchem, a wręcz przeciwnie można symulować pozując specjalnie dla podsłuchu. Dezinformacja może być znacznie bardziej opłacalna. Dlatego proces wyszukiwania pluskiew, kamer i podsłuchu powinien odbywać się w tajemnicy, a do tego potrzebny jest profesjonalny, prywatny detektyw. 

+48503016534